OTEL AYAK HAVLUSU

Otel Ayak havlusu satın alma kriterleri ipliği, terbiyesi (boya işlemi) ve gramajıdır.

Otel havluları Endüstriyel kullanıma uygun sık yıkamaya dayanıklı  yüksek nitelikte üretilmiştir.

Ürünlerin tamamıda 20/2 çift kat %100 pamuk ring iplik kullanılmıştır.

Otel ayak havlusu ebatları 50x70, 50x100 cm ebatlarında.

Boyama esnasında %100 Hidrofil özeliği kazandırılmıştır.(su çekme özeliği) 

Dört kenarları çift dikişli.

Yıkama talimatlarına uyulduğu taktirde urun ekonomik ömrünü tamamlayıncaya kadar niteliğini korur. 

İstenilen renkte ve gramajda ayak izli veya düz olarak üretim yapılır.

Ayak havlusu, banyoların vazgeçilmezleri arasında olup, duş veya banyo sonrası ayakların kurutulmasını sağlayan havlu türüdür. Diğer havlulardan farklı olarak, banyo zeminine serilerek kullanılan ayak havluları, yumuşak bir dokuya sahiptir. Banyo havlusu ile mukayese edildiğinde daha kalın olan dokusu bir ayak havlusuna göre ise daha incedir. Daha ziyade duş, küvet veya lavabo önlerine serilerek kullanılan bu ürünler, vücuttan süzülen suyun zeminde birikmesini engeller ve aynı zamanda banyodan kuru ayaklar ile çıkılmasını sağlar.

Ayak Havlusu Modelleri Nelerdir?

Ayak havlusu ebatlarına, üretildikleri malzeme türüne, dokunma şekillerine göre farklı modellere ayrılır. Ayak paspası modelleri belirli standartlara uygun olarak birkaç boyutta üretilir. En yaygın şekilde kullanılan ayak paspası ölçüleri 50x70 cm ve 50x80 cm olanlardır. Görevleri suyu emmek olan havluların üretildikleri malzemeler de önemlidir. İyi bir ayak paspası, kaliteli malzemeler ve doğru dokuma teknikleri ile ortaya çıkar. Dayanıklılık, yumuşaklık ve emicilik doğrudan doğruya havlu malzemesi ile ilgilidir. Ayak havluları pamuk ve bambu gibi doğal malzemeler kullanılarak üretilir. Bu iki malzeme de yumuşak olmaları ve emicilik oranları fazla olduğu için tercih edilir. Ayak havluları dokuma şekillerine göre de ayrılabilir. Micro cotton ayak paspası modelleri sade bir görünüme sahiptir fakat kumaş özellikleri ve dokuma şekilleri sayesinde su emme hacimleri daha yüksektir. Jakarlı ayak paspası modellerinde ise işleme ve desenler ön plandadır ve görsellik arayanlara hitap eder. Her model kendine göre bazı üstünlüklere sahiptir. Görünümleri ve renkleri ile banyolara güzellik katar. Siz de banyonuzdaki hâkim renk ile uyum sağlayacak beyaz, indigo, bej veya pembe ayak havlusu modelleri arasından, uygun boyuta ve seveceğiniz desene sahip bir tanesini seçerek banyonuza şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Ayak Havlusu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayak havlusu, gün içerisinde çok kullanılan bir ürün olduğu için seçiminde de birtakım detaylara dikkat etmek gerekir.

  • Havlunun üretildiği malzeme önemli kıstaslardan biridir. Doğal malzemeler kullanılarak üretilen ayak havluları, hem daha çabuk kurur hem de daha sağlıklı bir kullanım elde edilmesini sağlar. Sentetik malzemeler ile üretilmiş havlu çeşitlerinin alerjik olabileceği ve bazı sağlık sorunlarına yol açabileceği unutulmamalıdır.
  • Kullanılan malzeme kadar havlunun kalınlığı da önemlidir. Kalın fazla ve uzun tüylere sahip çeşitler emicidir ve yumuşak bir kullanım hissi verir.
  • Havluların ağırlıkları için ideal aralık 300 gram ile 900 gram arasıdır. Ağırlığı fazla olan havlular daha yoğun bir dokuya sahip, normal havlulara göre daha emici ve kaliteli olarak kabul edilir.
  • Ayak havluları, insan vücudunun tüm ağırlığını taşıyan ve sık sık ıslanıp kuruyan eşyalardır. Bu nedenle, seçiminiz esnasında dikiş yapılarını kontrol etmeli, zorlu kullanım koşullarına uzun süre dayanabilecek sağlam dikişlere sahip modeller tercih ettiğinizden emin olmalısınız.

Ayak Havlusu Nasıl Kullanılmalı?

Banyolar evin sık kullanılan bölümleri arasında yer alır. Özellikle lavabolar gün içerisinde birden fazla kez kullanılan alanlar olduğundan, bu bölgelerin zeminlerinin de ıslanması kaçınılmazdır. Terlik kullanılmayan evler için başta lavabo önlerinde olmak üzere ayak havlusu kullanmak yaşam kalitesini artırmak için önemlidir. Aksi halde ayakların veya çorapların ıslanması veya kayganlaşan zeminde düşme tehlikesi meydana gelebilir. Lavabo dışında duşakabin veya küvet önlerinde kullanılan banyo ayak paspası çeşitleri zeminin kuru kalmasını sağlar.

 Ayak havluları da günlük kullanıma ve misafir kullanımına uygun olacak şekilde ayrılabilir. Siz de günlük kullanım için sade ve kolay temizlenebilir modeller, misafir kullanımı için daha renkli ve gösterişli misafir ayak havlusu modelleri arasından tercih yapabilirsiniz.

Ayak Havlusu Kullanımı Neden Önemli?

Banyoların büyüklüklerine bağlı olarak, zeminin uygun ürünlerle kapatılması, sağlık ve temizlik açısından gereklidir. Kapama işlemi tek bir ürünle yapılabileceği gibi ayak havlusu gibi daha küçük ürünler kullanılarak da yapılabilir. Farklı ebat ve renklere sahip ayak paspası ve havlusu kullanımı banyolara şık bir görünüm kazandırılabilir. Siz de lavabo önüne farklı, duş ve küvet önüne farklı renk ve boyutlarda paspaslar seçebilir, kendi zevkinizi banyonuza yansıtabilirsiniz. Ayak havlularının küçük yapıları temizlenmelerini de daha kolay hâle getirir. Büyük boyutlu malzemelere göre daha kolay yıkanabilen ayak havluları hijyenik bir kullanım elde edilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda banyo zemininin kuru kalmasını sağlayan ayak havluları, banyolarda ıslaklık ve neme bağlı oluşabilecek kötü kokuların oluşmasının da önüne geçer.

Ayak Havlusu Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Banyo ayak paspası ve ayak havluları, hijyenik bir kullanım elde edebilmek ve daha uzun ömürlü olmalarını sağlamak için uygun şekilde temizlenmeli ve bakımları yapılmalıdır.

  • Bu ürünlerde hijyen en az yüz havlusu kadar önemlidir. Doğru şekilde temizlenmeyen ve kuru tutulmayan ayak paspası, ayaklarda istenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilir.
  • Ayak havlusu hem elde hem de çamaşır makinesinde yıkanabilir ancak yıkama işleminde bazı önemli detaylara dikkat etmek gerekir. Öncelikle su sıcaklığının belirli bir seviyede tutulması gerekir ki önerilen sıcaklık seviyesi 40 derecedir.
  • Çamaşır makinesi sıkma devrinin de düşük olarak seçilmesi form bozuklukları yaşanmasını engeller.
  • Bazı ayak paspası çeşitleri için yumuşatıcı kullanılmaması da dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detaydır. Yumuşatıcı kullanımı, havlunun üretildiği kumaş türüne bağlı olarak, yapısında bozulmalara sebep olabilir. Bu yüzden yıkama öncesinde ürün etiketinden yumuşatıcı kullanılıp kullanılamayacağı kontrol edilmelidir.

BKA Textil havlu sayfaları altında yer alan, birbirinden renkli ve kaliteli ayak havlusu örnekleri arasından, hem kendi evinizde kullanmaya uygun hem de hediyelik ürünler bulabilirsiniz.Banyolarınıza renk katmak ve ayaklarınızı sağlıklı bir şekilde kurutmak için ihtiyacınız olan ürüne, uygun ayak paspası fiyatları ve BKA Textil ayrıcalıkları ile kolayca ulaşabilirsiniz.