Çarşaf takımı modellerini dekoratif ve şık tasarımlı ürün çeşitleri arasında bulmanız mümkündür. Lastikli olarak üretilen tek ve çift kişilik çarşaf takımları ise pratik kullanımlı ürün çeşitleri arasında yer alır.

 

Ürün İçeriğine göre Çarşaf  Takımı

Yatak odası tekstilinde ürün içerikleri markaya göre değişiklik gösterebilir. İhtiyacınızı belirledikten sonra ürünlerin paket içeriklerine dikkat etmelisiniz, böylece işinize yarayacak bir ürünü satın almış olursunuz. BKA Textil'de çarşaf takımı ürün içerikleri ve aralarındaki farklar alt taraftaki gibidir.

 

 • Tek kişilik çarşaf takımı; 1 adet yastık kılıfı ve 1 adet çarşaf bulunur.
 • Çift kişilik çarşaf takımı; 2 adet yastık kılıfı ve 1 adet çarşaf bulunur.

Tek Kişilik Çarşaf Takımı Modelleri

Tek kişilik çarşaf takımları; çocuk, genç ve konuk odaları için tercih edilen modellerdir. Tek kişilik lastikli çarşaf takımları ise çok ilgi gören seçeneklerdir. Ürünler yatağa kolayca uygulandıkları için konforlu kullanım kolaylığı sunar. Uyku sırasındaki hareketlerden etkilenmeyen lastikli çarşaf modellerinin, yatağın ortasına doğru toplanma riski de yoktur. Tek kişilik çarşaf takımları modellerinin, bir adet çarşaf ve bir adet yastık kılıfından oluşur. Mavi, yeşil, mor, füme, kırmızı ve kahverengi gibi renk alternatifleriyle tasarlanan tek kişilik çarşaf takımları, penye ya da %100 pamuk dokuma ile üretilir. İsterseniz düz ve sade modelleri isterseniz de desenli ve çok renkli tasarımları tercih edebilirsiniz. Genç ve çocuk odaları için tasarlanan takımlar ise özel baskılar ve figürler içerir. Tek kişilik olarak üretilen lastikli penye çarşaf modelleri genellikle 100 x 200 cm ebat ölçüleri ile tasarlanır.

 

Çift Kişilik Çarşaf Takımı Seçenekleri

Çift kişilik yataklar ve ebeveyn odaları için tasarlanan çarşaf takımları, iki adet yastık kılıfı ve bir adet çarşaftan oluşur. Çift kişilik ürün modelleri arasında battal boy çarşaf takımları da yer alır. Pastel tonlar ya da canlı renklerle düz veya desenli olarak tasarlanan takımlar, genellikle pamuklu kumaş çeşitleriyle üretilir. Yaz ve kış aylarında pamuk dokumalı çarşaf modellerini tercih ederseniz, kesintisiz uyku konforunu yaşayabilirsiniz. Tamamen pamuk dokuma ile üretilen çarşaf ve yastık kılıfları nem çekme özelliğine sahiptir. Bu nedenle size huzurlu bir uyku deneyimi sunar.

 

Pamuklu kumaşla üretilen çift kişilik penye çarşaf takımı modelleri de kullanıcılarından çok ilgi gören ürünler arasındadır. Takımların lastikli olarak tasarlanan çift kişilik çarşaflar 160 x 200 cm ebat ölçüleriyle üretilir. Bej, pembe, mavi, gri, yeşil, tarçın, lila ve kırık beyaz gibi renk alternatifleri sunan çift kişilik çarşaf takımları içerisinde, çiçek desenli modeller de bulabilirsiniz. Geniş bir yatağınız varsa battal boy çarşaf takımlarını kullanmanız gerekir. Genellikle 180 x 200 cm ölçüleri ile üretilen battal boy çarşaf takımları, size pek çok model ve renk seçeneği sunmayı başarır. İsterseniz koyu ve canlı renkli modelleri isterseniz de açık renkli ürünleri tercih edebilirsiniz.

 

Çarşaf Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kaliteli kumaş çeşitleriyle özellikle de pamuklu dokumalarla üretilen çarşaf takımlarını almaya özen gösterebilirsiniz. Pamuklu kumaşlar nemi ve teri çeken, kış mevsiminde üşütmeyip yaz mevsiminde de terletmeyen kumaşlardır. Size sağlıklı ve huzurlu bir uyku süreci sağlar. Çarşaf takımı satın alırken ilk dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi çarşafların yatak ölçüsüne uygun olup olmadığıdır. Günümüzde birçok farklı boyutta yatak, yorgan, yastık üretimi mevcut, satın almayı planladığınız çarşaf takımları ölçülerinin size uygun olduğundan emin olmalısınız. Lastikli çarşaf takımlarını pratik kullanımlı ürünler olduğu için tercih edebilirsiniz. Rahatça kullanabileceğiniz tek ve çift kişilik lastikli çarşaf takım modelleri, pek çok renk ve desen alternatifi sunarak seçim yapmanızı kolaylaştır. Alışveriş yaparken önem vermeniz gereken bir diğer ayrıntı, aldığınız ürünün çamaşır makinesinde yıkanabilir ve kolayca ütülenen bir model olmasıdır. Renkli çarşaf takımları modelleri de rahat kullanımlı ürünlerdir. Beyaz ve açık renkli ürünler gibi çabucak kirlenmez. Canlı renkler ve göz alıcı desenlerle tasarlanan modeller yatak odanıza hareketli bir görünüm katar. Çeşitli renk ve desen özellikleriyle üretilen çarşaf takımı seçenekleri arasından, yatak odanızın dekorasyonuna uyum sağlayan modelleri kolayca bulabilirsiniz.

 

Çarşaf Takımı Fiyatları

Çarşaf takımı fiyatları; ürünlerin kumaşlarına, ebat ölçülerine, renk ve desen özelliklerine göre değişim gösterir. Özel tasarım olan, %100 doğal pamuk dokuma ile üretilen ya da battal boy detayı sunan modeller, biraz daha yüksek fiyatlı ürünlerdir. Tek ve çift kişilik penye çarşaf takımı modelleri ise cazip fiyat seçenekleri sunar. Çarşaf takımlarınızı yatak odanızın genel konseptine uyum sağlayan renkler ve modeller arasından seçebilirsiniz. Çocuklarınızın odaları için alacağınız ürünleri de onların beğenisine göre seçmeye özen gösterebilirsiniz. Her bütçeye uygun fiyat seçenekleri sunan ürünler sayesinde, bütçenizi zorlamadan alışveriş yapma şansı bulabilirsiniz.

 

Özgün, yenilikçi, modern ve şık tasarımlı çarşaf  takımı modelleri sunan BKA Textil'de aradığınız ürünü kolayca bulup satın alabilirsiniz. Yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı çarşaf takımı modellerini dostlarınıza hediye etmeyi de tercih edebilirsiniz.

Çarşaf  Takımı Seçmenin İncelikleri

Çarşaf takımı yatak odası tekstilinin uyku hijyeniniz için ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Yaşamımızın üçte birini yatakta geçiriyoruz ve uyuduğumuz sırada cildimizle doğrudan temas ettikleri için çarşaflar  bizi tatlı rüyalara da rahatsız edici kabuslara da yönlendirebilirler.

Çarşaf takımı seçimlerinde  dikkat etmeniz gereken en önemli şeyin malzeme olduğunu unutmayın. Bazen kaliteli malzeme ile üretilmiş olan çarşaf takımları daha pahalı geldiği için daha yapay olanlarını tercih ederiz ama bu ürünlere çarşaf deyip geçmemek ve günün sekiz saatinde giydiğimiz bir kıyafet olarak bakmamız gerekir.

% 100 pamuktan dokuma çarşaf takımı  kırışmaya karşı daha dayanıklı, biraz daha ekonomik ve yine pamuktan üretilen bir kumaş türü. Saten sanıldığı gibi bir iplik türü değil dokuma formudur ve halk arasında çoğunlukla saten olarak adlandırılan polyester kumaşlarla pamuk saten çarşafların hiç ilgisi yoktur hatta polyester saten çarşaflar oldukça sağlıksız, nefes almayan ve rahatsız edici çarşaflar üretir ve ucuz ve parlak olmaları dolayısıyla popüler olmalarına karşı asla tavsiye edilmeyen ürünlerdir. Pamuk saten çarşaflar ise pamuk kumaşlar kadar sağlıklı, hijyenik, yumuşak ve konforludur. Çarşaf Takımı satın almak için tıkla

ÇARŞAF TAKIMI ÇEŞİTLERİ VE GENEL ÖZELLİKLERİ

Otel tekstili otel çarşafı satın alma kriterleri, iplik sayısı ve terbiyesidir.
Belirtilen tel sayısı 1cm² içersindeki iplik sayısıdır.
Otel tekstil ürünleri endüstriyel kullanıma uygun, sık yıkamaya dayanıklı, yüksek nitelikte üretilmiştir.

57,63,72,83,98,120,130,160,180,220 tel-1cm² sıklıkta dokunmuş.

Yıkamadan sonra tüylenmeyi önleme amaçlı gazze (yakma) işlemi yapılmıştır.

Kalıcı ipeksi parlaklık sağlamak ve kumaşın dayanıklını dolgunluğunu artırmak-

için merserizasyon,çekme oranını (en ve boy) en aza indirmek için sanfor işlemi-

tüm otel çarşafı kumaşlarında mevcuttur.

Tek kişilik, çift kişilik standart ebat, istenildiğinde özel ebat imalat yapılır.

AKFİL POPLİN ÇARŞAF TAKIMI

%100 pamuk 30/1 iplik bez ayağı dokuma.
57-63-72 ve 80 tel/1cm² sıklıkta dokunmuştur.

Yıkamadan sonra tüylenmeyi önleme amaçlı gazze (yakma)
işlemi yapılmıştır.

Kalıcı ipeksi parlaklık sağlamak ve kumaşın mukavametini artırmak için
merserizasyon, çekme oranını (en ve boy) en aza indirmek için sanfor işlemi
Tüm akfil,poplin otel çarşaf kumaşlarında mevcuttur.
Tek kişilik, çift kişilik standart ebat, istenildiğinde özel ebat imalat yapılır.

PAMUK SATEN ÇARŞAF TAKIMI

%100 Pamuk 40/40 - 60/60 iplik saten dokuma.

83-98-120-160 tel/1cm² sıklıkta dokunmuş.

Yıkamadan sonra tüylenmeyi önleme amaçlı gazze (yakma) -

işlemi yapılmıştır.

Kalıcı ipeksi parlaklık sağlamak ve kumaşın mukavemetini artırmak için-

merserizasyon, çekme oranını (en ve boy) en aza indirmek için sanfor işlemi

tüm pamuk saten otel çarşafı,nevresim, yatık kılıfı kumaşlarında mevcuttur.

Tek kişilik, çift kişilik, battal boy standart ebat, istenildiğinde özel ebat imalat yapılır.

ÇİZGİLİ PAMUK SATEN ÇARŞAF TAKIMI

%100 pamuk 40/40-60/60 iplik saten dokuma.

83-98-120-130-180-220 tel/1cm² sıklıkta dokunmuş,

Yıkamadan sonra Tüylenmeyi Önleme amaçlı Gazze (yakma) işlemi yapılmış.

Kalıcı İpeksi Parlaklık Sağlamak ve Kumaşın mukavemetini artırmak için-

Merserizasyon.

Çekme oranını (en ve boy) en aza indirmek için sanfor işlemi-

tüm çizgili pamuk saten çarşaf kumaşlarında mevcuttur.

0,5cm-0,10cm-0,20cm çizgili (yollu) olarak üretilmektedir.

Tek kişilik, çift kişilik standart ebat, istenildiğinde özel ebat imalat yapılır.

PATİSKA (HASSE) ÇARŞAF TAKIMI

52-58-tel/1cm² sıklıkta %100 Pamuk 

Yıkamadan sonra Tüylenmeyi Önleme amaçlı Gazze (yakma)

Kalıcı İpeksi Parlaklık Sağlamak ve Kumaşın Dayanıklını

Dolgunluğunu Artırmak için Merserizeasyon

Çekme oranını (en ve boy) en aza indirmek için sanfor işlemi

Tüm patiska otel çarşafı kumaşlarında mevcuttur.

Tek kişilik, çift kişilik standart ebat, istenildiğinde özel ebat imalat yapılır.

LASTİKLİ ÇARŞAF TAKIMI ( FİTTED )

Lastikli Çarşaf Takımı kullanmanın avantajları nedir?

 • Çarşaf takımı lastikli çarşaflar yatağı tam sardığından ve kırışma veya toplanma gibi durumları olmadığından zemini düz halde tutar ve bu durum uyku kalitesini en üst düzeye çıkartır.
 • Özellikle çalışan bayanlar için sabahları kırışmayan bir çarşaf olacağından size yatak toplamak için çok fazla zaman kazandırmaktadır.
 • Çarşaf takımı yatağa yapıştığından yatak yüzeyini tam korur ve aşınmaları engeller.
 • Genelde yatağı tam sardığından ve gergin durduğundan ütü ihtiyacı bulunmaz.

Dört tarafı lastikli

%100 pamuk 30/1 iplikten 

Lastikli çarşaf takımı poplin,havlu veya penye kumaştan yatağnızın ebadına göre imal edilmektedir.

Tek kişilik, çift kişilik standart ebat, istenildiğinde özel ebat imalat yapılır.

HAVLU PENYE ÇARŞAF TAKIMI

Dört bir kenarı lastikli

Tek kişilik,çift kişilik,battal boy standart ebat

 • %100 pamuk 40/1 iplikten bez ayağı olarak dokunmuştur.
 • 70-76-80-90-120 tel/1cm² sıklıkta dokunmuş.
 • Hastane ve otel tekstili de çarşaf ,nevresim,y.kılıfı olarak tercih edilir.
 • Yıkamadan sonra Tüylenmeyi Önleme amaçlı Gazze (yakma) işlemi.
 • Kalıcı İpeksi Parlaklık Sağlamak ve Kumaşın Dayanıklını ve mukavemetini
 •  artırmak için Merserizasyon işlemi uygulanmıştır.
 • Çekme oranını (en ve boy) en aza indirmek için sanfor işlemi
 • Tüm perkal otel çarşafları kumaşlarında mevcutur.
 • Tek kişilik, çift kişilik standart ebat, istenildiğinde özel ebat imalat yapılır.

Toptan Sipariş Vermek İçin Bizimle İletişime Geçin

Online satışlarımızla ilgili tüm sorularınızı burada cevaplayacağız. Pazartesiden Cumaya 09:00 - 21:00

BİZE MESAJ GÖNDER

  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  Pelitlibağ mah. 1109 sk. 13/A Pamukkale / DENİZLİ

  +90 533 133 89 20
  +90 534 451 43 41

  info@bkatextil.com

  Şirketinize nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında sorularınız mı var? Bize bir e-posta gönderin, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.