Alıcılar İçin İptal ve İade Koşulları

GENEL:

Alıcı/Alıcılar için örnekleme yöntemi ile hazırlanan iptal ve iade prosedürümüze ilişkin hususları soru-cevap şeklinde aşağıdadır;

1. Sipariş ettiğim ürün için ödeme yaptıktan sonra, Satıcının kargoya verme süresi sona ermeden, ürünü almaktan vazgeçersem ne yapmam gerekir?

Öncelikle Satıcı ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Satıcı ürünü kargoya vermiş ama henüz kargo bilgilerini sisteme girmemiş ise bu durumda ürünün geri kargolanması 2. soruda cevaplanmıştır. Satıcı ürünü henüz kargoya vermemiş ise bu doğrultuda işlemin iptali ancak satıcı ile anlaşarak gerçekleştirilebilecektir.

2. Sipariş ettiğim ürün için ödeme yaptıktan, Satıcı da kargo bilgilerini girerek ürünü kargoya verdikten sonra, henüz onay verme süresindeyken ürünü satın almaktan vazgeçersem ne yapabilirim?

Bu durumda “Kargo ücretini alıcı öder” şeklinde açıklama bulunan ürünlerde, kargo ücretini ödeme zorunluluğunuz vardır. Teslim aldığınız ürünü Satıcının bilgisi dahilinde “Kargo ücretini alıcı öder” açıklaması ile kargoya verip Satıcıya iade edebilirsiniz. Bu şekildeki işlem sayısının artması halinde kötü niyet ihtimali göz önünde bulundurularak üyeliğiniz BKA Textil tarafından tekrar değerlendirilebilecektir.

3. Kusurlu Ürün İadesi ve İade şartları nelerdir?

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde aşağıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz tedarikçi firmalara iletilerek inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

1. Ürünün faturası,

2. 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın insiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler, havale ile yapılan ödemeler en geç 1 hafta içerisinde hesabınıza yansımaktadır.

4. Siparişe konu ürün elime ulaşmadığı halde işlemi sonlandırmayı da unuttuysam, para Satıcıya aktarıldıysa ne yapabilirim?

Kargo takip bilgilerini kullanmak suretiyle siparişe konu ürününüzün nerede bulunduğunu kontrol etmeniz ve satıcıyı bu konuyla ile ilgili bilgilendirmeniz gerekmektedir. Siparişe konu ürün elinize ulaştıktan sonra eğer ürün özellikleriyle ilgili bir sorun yaşıyorsanız ilgili politikamızda bulunan Cayma hakkınız halen devam ettiğinden Cayma hakkınız bulunmaktadır. Cayma hakkını kullanabilmek için doğrudan Satıcı ile iletişime geçmeniz gerekir.

5. Siparişe konu ürün elime ulaşmadı ve kargo takip bilgisi de görüntülenemiyor ise ne yapmam gerekir?

Sistemde Kargo Takip Bilgisine ulaşamıyorsanız doğrudan Satıcı ile iletişim kurup, kargo bilgilerini istemeniz gerekmektedir. Satıcının, kargo takip bilgilerini vermemesi veya doğru kargo bilgilerini girmemesi durumlarında derhal BKA Textil’i bilgilendirmeniz gerekmektedir. Sisteme girerek sistem üzerinden işlemi “Ürün tarafıma ulaşmadı” olarak belirtip duraklatmanızı duraklatma sonucunda da kargonun tarafınıza ulaşmaması halinde işlemi sonlandırmanızı önemle rica ederiz. Bu doğrultuda tarafımızdan gerekli kontroller sağlanarak, kontroller neticesinde kargolama sürecinde olumsuz bir durum tespiti halinde yapmış olduğunuz ödemeniz tarafınıza iade edilecektir. Satıcıdan kargo bilgilerinin alınması halinde konu hakkında ayrıca tarafınıza bilgi verilecektir.

6. Siparişe konu ürünü iade etmek istediğim halde Satıcının iletişim adres bilgileri hatalı olduğundan işlemi sonlandıramıyorsam ne yapmam gerekir?

Bu durumda sisteme girerek sistem üzerinden doğrudan Satıcı ile iletişim kurmanızı ve iade için adres bilgilerini istemenizi önermekteyiz. Buna rağmen Satıcı ile iletişim kuramamanız yada kargo bilgilerini size vermemesi durumunda info@bkatextil.com mail adresimize mail göndermenizi  veya whatsapp üzerinden iletişime geçmenizi rica ederiz.

7. Siparişim kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturarak iade etmelisiniz. Hasarlı ürün tutanak formu kargonuzun içinde olacaktır.

8. Siparişe konu ürün sistemde belirtilen süre içerisinde elime ulaşmadıysa ne yapabilirim?

Siparişe konu ürünün sistemde belirtilen süre içerisinde tarafınıza gönderilmemesi durumunda işlemi sistem üzerinden iptal edip, ödemenizin GET havuz hesabınızdan size geri aktarılmasını talep etmeniz mümkündür. Bu sırada siparişe konu ürün kargodan size gelirse, söz konusu ürünü satıcıya geri göndermeniz gerekecektir. Ancak tarafınıza gelen ürünü geri göndermek istemiyorsanız, bu durumda satıcı ile iletişime geçmek suretiyle ürünü sistem üzerinden tekrar satın alarak işleminizi yenileyebilme imkânına sahipsiziniz.

9. Satışı iptal etmiş olmam nedeniyle ödemiş olduğum ücret kartıma iade olduysa ancak iade edilen bedeli göremiyorsam ne yapabilirim?

Sistemden iadenin onaylanmasıyla birlikte ödemenin hesabınıza iadesi için bankanıza talimat verilmiş olup ödeme zamanı ile ilgili kesin bir bilgi alabilmek için bankanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

10. Alıcı’nın hangi hallerde kötü niyetli davrandığı kabul edilir?

Siparişe konu ürünleri alıp devamlı olarak iade eden kişiler, bu durumu kötü niyetli olarak tekrarlayanlar, ilanında “Kargo ücretini Alıcı öder” olarak belirtilen ve bu şekilde gönderilen kargoyu teslim almayanlar ve/veya Satıcıyı zarara uğratanlar, siparişe konu ürüne bilerek zarar verdiği hususu satıcı tarafından kanıtlanmış olanların kötü niyetli davrandıkları kabul edilecektir. Kötü niyetli davranan Alıcıların üyelikleri süreli olarak dondurulabilir veya sonlandırılabilir.

11. Sipariş iade adresi

Siparişe konu ürünü teslim alıp iade etmek isterseniz ürün sipariş esnasında beyan edilen mağaza adresine yapılması gerekmektedir, ayrıca sipariş sonrası mailinize gelen mailde mesafeli satış sözleşmesi içerisinde bulabilirsiniz.

12. Sipariş iade adresini bulamadım ne yapmalıyım

İletişim sayfasında yer alan iletişim numaramızı arıyarak veya  whatsap üzerinden ulaşarak yardım alabilirsiniz

13. Sipariş iade alternatif adresi nedir?

Siparişe konu olan ürünün iadesinde ilgili mağaza ile iletişime geçemediğiniz durumlarda ürünleri bayimize göndermeniz gerekmektedir.

Firma Adı: BKA TEXTİL

Adres: Pelitlibağ mah. 1109 sk. 13/A Pamukkale / DENİZLİ adresimizi bulmakta sorun yaşyorsanız bizimle iletişime geçin.

GARANTİ ŞARTLARI

Sitemizdeki ürünlerimizin bütününü oluşturan tüm parçalar da dahil olmak üzere, üretici yada ithalatçı firmalar tarafından garanti altında olup, garanti koşulları size teslim edilecek olan ürün niteliklerine göre, üretici yada ithalatçı firmaların belirlemiş olduğu şartları içeren belgeler teslimat anında teslim edilecektir.

Garanti Hatırlatmaları

 Garanti süresi ürün teslim tarihinden itibaren başlar ve iki yıldır.

Teslim edilen ürünlerin kullanma kılavuzunda yer alan koşullara aykırı kullanılması nedeniyle oluşan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

Tüketici satın aldığı ürünün döşemesini, özelliklerini, renklerini ya da kısmi tasarımlarını kişisel tercihlerine göre talep edebilir. Standart özelliklerinin dışına çıkan, kişiye özel üretilen ürünlerdeki döşeme, kaplama ve renk farklılıkları garanti kapsamı dışındadır.

Ürünün garanti süresi içinde arızalanması halinde, işçilik masrafı ve değiştirilen parça bedeli için hiçbir talep edilmeksizin tamiri yapılacaktır.

Ürünün arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürün garantilerinde üretici ya da ithalatçı firmaların garanti koşullarının yanı sıra BKA TEXTİL her aşamada sizin muhatabınız olup, ticari ve insani ahlak anlayışı ile bütün müşterilerinin memnuniyetini en üst düzeyde tutacaktır.

BKA TEXTİL

YÖNETİMİ