Tek Kullanımlık Hijyenik Otel Terliği

Otel Terliği Hakkında Genel Bilgi
Oteller, müşteri açısından sürekli sirkülasyona uğrayan mekanlardır. Oteller, müşteri açısından giriş çıkışı yoğun olan yerlerdir. Bu nedenle, otellerde hijyen oldukça önemli hale gelir. Genellikle tek kullanımlık eşyalar oteller için hijyen açısından en uygun eşyalardır. Çünkü, her gün müşterilerin konaklama ihtiyacını karşılayan otellerde hijyen ve sağlık unsularını taşımak oldukça önemlidir.

Otel konaklamalarında ya da otellerin SPA merkezlerinde müşterilerin ayakkabı ile gezmesi yasaktır. Bu nedenle, kişilere tek kullanımlık terlikler verilir. Bu terlikler hem müşteri açısından hem de otel hijyeni açısından daha sağlıklıdır. Müşterilerin otel terliği ile otel içerisinde dolaşabilir ve tek kullanımlık terlikleri kullandıktan sonra atabilirler.

 

OTEL TERLİĞİ

Otellerde müşterilerin hizmet açısından en fazla dikkat ettiği konulardan birisi de hijyendir. Otel müşterileri konaklamaları esnasında mutlaka temizliğe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesini isterler. Müşteri memnuniyetini sağlamak ve otel açısından hijyenik bir ortam yaratmak için otel terliği kullanımı büyük önem taşır. Otel terlikleri ile hem hizmet kalitesini artırabilir hem de müşterilerin otel hizmetinden memnun kalmasını sağlayabilirsiniz.

Tek kullanımlık terlikler ayrıca otel odalarının temiz kalmasını da sağlar. Çünkü otel odasına tek kullanımlık terlik bırakıldığında müşteriler ayakkabılarını çıkartarak, terlik giyecektir. Böylece, otel odası dışarıdan gelen toz, kir ya da çamur gibi durumlara maruz kalmayacaktır.

KONFORLU OTEL TERLİĞİ

Otellerde müşterilerin memnuniyetini sağlamak için yapılması gereken en önemli hizmet temizliktir. Temiz ve sağlık açısından hijyenik bir ortama sahip otel, her müşteri açısından ilk tercih sebebi olacaktır. Otel markasını sağlık ve hijyen kurallarına uyarak, koruyabilir var olan müşteri potansiyelinizi daha da artırabilirsiniz. Bu husus için ilk yapılması gereken işlem ise tek kullanımlık eşyaların seçilmesidir. Otel terliği, diş fırçası, pamuk ya da tarak gibi.

Otel terliği özellikle otellerin hijyen kurallarını müşteriye en iyi gösterme şeklidir. Otel terliği  yoğun müşteri potansiyeli olan otellerde daha fazla tercih edilmelidir. Çünkü, otel terliği İzmir şehri gibi yoğun turist alan yerlerde büyük bir ihtiyaç haline dönüşür. Otel terliklerini toptan olarak sipariş edebilir, markanızı ve işletme değerinizi otel terlikleri ile müşterilerinize gösterebilirsiniz. 

OtelTerligi

Otel terliği üretimini yaptığımız Tek Kullanımlık Terlik Modelleri genel olarak  Oteller , Pansiyonlar , Öğretmenevleri , Hastaneler VB. Konaklama Hizmeti Veren Yerlerde Kullanılmaktadır. Terlik modelleri konusunda Tek kullanımlık terlik imalatçısı olarak titizlikle sizler için üretim yapmaktayız.  Dilerseniz firmanıza özel baskılı olarak otel terliği tasarımı yapılır.
 En küçük pansiyonlardan en büyük otellere kadar terlikler vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Özellikle antibakteriyel ve antialerjik terlik modelleri olarak zorunlu bir ihtiyaçtır. Süngerli, tek katlı, çift katlı, önü açık, kaymaz tabanlı, lüks nakışlı ve havlu terlik modellerden bir veya birkaçını tercih edebilir, kaliteyi en hesaplı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Otel Terliği Kullanım Alanları

Otel Terliği, dünyadaki otellerde sağlanan en önemli olanaklardan biridir. Otel terlikleri konuklara rahat ve temiz bir araçla oda içerisinde gezme olanağı sağlar. Sadece oda içinde değil, hızlı kuruma özellikleriyle konukların banyoya da aynı terlikle girmesi sağlanır. Otel terliği tek kullanımlık veya birden fazla kez kullanılmaya müsait olarak üretilebilir. Tek kullanımlık terlikler en popüler seçeneklerdendir. Her gün değiştirileceği düşünülen bu tür terlikler ancak günlük kullanım için üretilir. Banyo veya havuz gibi ıslak alanlar için önemli kavrama özellikleri sağlayan terlikler, genellikle 3 ve 4 yıldızlı otellerde kullanılır.

Otel Terliği Özelleştirilebilir

her türlü otel terliği oteller için özelleştirilebilir. Tek kullanımlık terlikler dokuma olmayan kumaşlardan imal edilmiştir. Üretim teknolojisi, otel odalarında ve SPA merkezlerinde kullanım için uygun hale getiren, su geçirmez kauçuk tabanlı açık parmaklı terliklerin üretimine izin verir.

Otel terlikleri R5, SPA uygulamaları arasında seyahat etmek veya misafirlerin süitlerini daha konforlu hale getirmek için mükemmeldir. Beyaz renkte ve çeşitli stillerde mevcut olan konuk terlikleri lüks SPA elbiseleri ve kalite havlularla tamamlanır. Terlik üzerinde bulunan logo, markanızı tanıtmanıza olanak tanır.

Otel terlikleri lüks havlu terliklerinin kalın tabanları, hepsinin tek beden uyan olmasına rağmen rahat ve destekleyici olduklarını garanti eder. Böylelikle otelde konaklayan misafirler, misafirlikleri boyunca rahat eder. Konuklar, kullanmadıkları terlikleri evlerine götürerek konforlarını evlerinde de sürdürebilirler.

Otel Terliğinin Özellikleri

1- Tek kullanımlıktırlar; Otel terliği “kullan at” modeli ile üretilirler. Odada her misafir değiştiğinde jelatin içinde yeni terlikler odaya konur.

 2- Suya dayanıksızdırlar; Terlikler, plastikten veya deriden üretilmezler. Tek kullanımlık oldukları için kumaş, havlu ve süngerden imal edilirler. Suyla temas ettiğinde deforme olurlar. Banyo sonrası ayağı kurulamak, odada ıslak ayakla gezilmemesi ve odada çıplak ayakla gezmek istemeyenler için üretilmişlerdir.

3- Yumuşak taban, pamuksu özelliği ve ayağı sarması ile giyenlere rahatlık ve konfor sağlarlar.

4- Renk olarak beyazdırlar. İsteğe göre terliğin üstüne otelin logosu renkli olarak işlenmektedir.

 5- Yazlık ve kışlık modelleri mevcuttur. Önü açık ve kapalı modelleri mevsimlere göre tercih ediliyor.

Otel Terliğinin Çeşitleri

Oteller, kalitelerine ve maliyetlerine bağlı olarak otel terliği çeşitlerinden seçim yapıyorlar. Süngerli Tela Terlik; Otel terliklerinin içinde en basit ve ucuz modelidir. Konaklama sağlayan birçok işletmede bu terlikleri görmek mümkündür. Taban 2 milimetre süngerden, terliğin üst kısmı ise ince kumaştan üretilmiştir. Terlik tela ile desteklenerek sağlam bir görünüş verilmiştir.

 Tek Kat Havlu Terlik; Taban ve üst kısımda 2 milimetre sünger kullanılmıştır. Havlu ile sarılarak ayağa yumuşak ve pamuksu his verirler. Islaklığı emmesi daha yüksektir.

 Çift Kat Havlu Terlik; Tabanda 2 milimetre, üst de ise 4 milimetre sünger kullanılmıştır. Üst Süngeri kaplamada 160 gram, alt süngeri kaplamada 70 gram havlu kullanılmıştır. Ayağı sarması, yumuşaklık hissi ve rahatlığı müşterileri oldukça memnun etmektedir. Kış mevsiminde kullanılıyor. Lüks işletmelerin tercih ettiği modellerdendir. Üzerine işletme logosu ve özel motifler de işlenebiliyor.

 Önü Açık Havlu Terlik; Çift kat havlu terliğin yazlık modelidir. Özellikleri tamamen aynıdır. Sadece önü açıktır.

 Kaymaz Taban Terlik; Özellikleri çift kat havlu terlikle tamamen aynıdır. Sadece terliğin altına kaymaz taban eklenmiştir. Genellikle lüks işletmelerin tercih ettiği modeldir. Banyoda kayma ve yaralanmaları önlemek açısından üretilmişlerdir.